Nové spolupráce 2019

Pravdou je, že nejsem žádná spisovatelka a pravidelné příspěvky na můj blog mi dělají problém. Prostě, ukousla jsem si tím docela velký krajíc, protože psaní není moje parketa, ale tak tady to máte:)


V posledních měsících jsem během své práce zažila nejen několik opravdu hezkých situací, ale také se mi poštěstilo navázat spolupráci s velmi zajímavými lidmi. Všechno ke mně přišlo tak nějak samo, jedna věc navazovala na druhou a já z toho mám moc velkou radost.


Již nějakou dobu se v rámci svého fotografického projektu věnuji fotodokumentaci činnosti členů Rotary klubu v Praze. Spolupráce s nimi je pro mě velmi inspirativní a obohacuje mě v mnoha směrech. Shodou okolností (a chci věřit, že na základě jejich předchozí pozitivní zkušenosti s mým přístupem) mě organizace Rotary oslovila s žádostí o zdokumentování jejich mezinárodní konference konané letos v květnu na Žofíně. Akce se účastnilo kolem 300 Rotariánů z celé Evropy. Mimochodem, jedním z přání byla pořízení společné fotografie, což znamenalo dostat do hledáčku foťáku stovky lidí. Musím říct, že více osob jsem zatím nikdy na snímku neměla. Když jsem tehdy stála na dvoumetrovém žebříku, odkud jsem fotila celý dav, který ke mě (nahoru) vzhlížel, připadala jsem si jako hlavní celebrita:)


Program mezinárodní konference Rotariánů byl plný velmi zajímavých témat. Všemi se však prolínalo téma etických hodnot společnosti a pomoci potřebným. Nebylo tedy náhodou, že součástí programu konference byla i prezentace Nadace Krása Pomoci Taťány Gregor Brzobohaté. Potěšilo mě to, protože činnost nadace jsem sledovala už dlouho. Mí přátelé vědí, že jakákoliv podpora seniorů je pro mě srdeční záležitostí a konkrétně tato nadace si určitě zaslouží pozornost nás všech a já jsem ráda, že toho můžu být součástí a fotograficky se s nadací na pomoci podílet. Takže, kdo chcete pomáhat těm, na které se často zapomíná, podívejte se tady.


Říká se, že všeho do třetice a je to pravda. Krátce před konferencí se mi ozvala kamarádka a bývalá kolegyně Klára, se kterou jsme se dlouho neviděly. Domluvily jsme se spolu na možnosti budoucí spolupráce v projektu Kafe s babi, který právě získává na popularitě. Stránky tohoto zajímavého projektu najdete zde. A já si v tu chvíli říkala, jak se mi všechny spolupráce úplnou náhodou tak hezky propojily.


Proč jsem vlastně tohle všechno psala? Prostě z radosti, kterou mi přináší i ta práce, která nemusí být honorovaná. Z poznání, že občas musíme zažít horší časy, abychom si užili ty hezké. A mně se to teď daří. Věřím, že se vše děje z nějakého důvodu. Stejně jako to, že jsem se teď pustila do psaní tohoto příspěvku. Bez plánů a dlouhého přemýšlení.


PS:
Ráda bych napsala, že tady brzy najdete už třetí (!) článek, ale na to se moc dobře znám:) Takže zatím si užívejte hezké světlo!